Viimeisin raportti sääasemalta saatu 7 sek sitten. |
| Ulkoilman lämpötila | 10.2°C ( ↓ 0.2°C/h ) |
| Tuntuu tuulessa | 9.0°C |
| Kastepiste | 4.5°C |
| Suhteellinen kosteus | 68% |
| Suhteellinen ilmanpaine | 1017.6hPa ( ↔ 0.0 hPa/h ) |
| Ilmanpaineen muutos | Ilmanpaine on tasainen. |
| Tuulen nopeus | 0.9m/s ( 3.3km/h ) |
| Tuulenpuuska | 1.3m/s ( 4.8km/h ) |
| Tuulen suunta | Länsilounas ( 255° ) |
| Sademäärä, tunti | 0.00mm |
| Sademäärä, vrk | 0.2mm |
| Sademäärä, vuosi | 71.5mm |
| Aseman sääennuste | Luvassa kuivaa ja selkeää. |
| Pilvien alin korkeus | 710 metriä |
| Metsäpaloindeksi | Matala ( 3.7 ) |
| Salamatutka | Asemalla ei Boltek-salamatutkaa |