Viimeisin raportti sääasemalta saatu 3 min, 12 sek sitten. |
| Ulkoilman lämpötila | 15.9°C ( ↓ 0.1°C/h ) |
| Tuntuu tuulessa | -°C |
| Kastepiste | 6.3°C |
| Suhteellinen kosteus | 53% |
| Suhteellinen ilmanpaine | 1018.9hPa ( ↔ 0.0 hPa/h ) |
| Ilmanpaineen muutos | Ilmanpaine on tasainen. |
| Tuulen nopeus | 0.5m/s ( 1.8km/h ) |
| Tuulenpuuska | 1.9m/s ( 6.8km/h ) |
| Tuulen suunta | Luode ( 320° ) |
| Sademäärä, tunti | 0.00mm |
| Sademäärä, vrk | 0.0mm |
| Sademäärä, vuosi | 63mm |
| Aseman sääennuste | Luvassa selkeää. |
| Pilvien alin korkeus | 1170 metriä |
| Metsäpaloindeksi | Matala ( 14.8 ) |
| Salamatutka | Asemalla ei Boltek-salamatutkaa |