Viimeisin raportti sääasemalta saatu 1 min, 31 sek sitten. |
| Ulkoilman lämpötila | 9.8°C ( ↓ 3.1°C/h ) |
| Tuntuu tuulessa | 7.3°C |
| Kastepiste | -14.2°C |
| Suhteellinen kosteus | 17% |
| Suhteellinen ilmanpaine | 1026.1hPa ( ↓ 0.1 hPa/h ) |
| Ilmanpaineen muutos | Ilmanpaine on tasainen. |
| Tuulen nopeus | 1m/s ( 3.5km/h ) |
| Tuulenpuuska | 1.7m/s ( 6.1km/h ) |
| Tuulen suunta | Koillinen ( 45° ) |
| Sademäärä, tunti | 3.56mm |
| Sademäärä, vrk | 25750.8mm |
| Sademäärä, vuosi | 25750.8mm |
| Aseman sääennuste | Luvassa selkeää. |
| Pilvien alin korkeus | 3010 metriä |
| Metsäpaloindeksi | Äärimmäinen ( 102.7 ) |
| Salamatutka | Asemalla ei Boltek-salamatutkaa |