Viimeisin raportti sääasemalta saatu 7 sek sitten. |
| Ulkoilman lämpötila | 15.3°C ( ↓ 0.3°C/h ) |
| Tuntuu tuulessa | 17.1°C |
| Kastepiste | 5.5°C |
| Suhteellinen kosteus | 52% |
| Suhteellinen ilmanpaine | 1023.9hPa ( ↑ 0.1 hPa/h ) |
| Ilmanpaineen muutos | Ilmanpaine on tasainen. |
| Tuulen nopeus | 0.3m/s ( 1.1km/h ) |
| Tuulenpuuska | 0m/s ( 0km/h ) |
| Tuulen suunta | Pohjoisluode ( 355° ) |
| Sademäärä, tunti | 0.00mm |
| Sademäärä, vrk | 0.0mm |
| Sademäärä, vuosi | 40.6mm |
| Aseman sääennuste | Luvassa poutaa. |
| Pilvien alin korkeus | 1231 metriä |
| Metsäpaloindeksi | Matala ( 15.6 ) |
| Salamatutka | Asemalla ei Boltek-salamatutkaa |