Uutiset:

22.03.2025
FinWX:n ja Ilmatieteen laitoksen välinen säädatan vastaanottopilotti on päättynyt

Säädataa siirtävä datasilta ajettiin alas 22.03.2025 kello 02:00. (22.03.2025, 00:00 UTC).

Ilmatieteen laitoksen terveiset asian tiimoilta voitte lukea täältä.

Main Menu

Samsung Galaxy trend + osa kosketusnäyttö alueista ei toimi ?

Aloittaja Tuffe, sunnuntai, 17.08.2014, 09:06

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Tuffe

Miksi Samsung Galaxy trend + kosketusnäyttö ei ota  astianpesu vedellä puhdistuksen jälkeen   . Nyt esim vihreä luuri ei toimi  kosketuksesta juuri lainkaan ja muutenkin näytön  kosketus herkkyys putosi huomattavasti

onko näyttö rikki?

Youtubessa http://youtu.be/fA0LpPHriIY







miihkali

Olen kolmisen vuotta putsannut tabletin ja kännyn näytöt sormenjäljistä kostealla Sifonetilla. Pesuainetta en ole koskaan käyttänyt, enkä hangannut näytön pintaa. Hyvin on toimineet käsittelystäni huolimatta. "Kostea" tarkoittaa hyvin puristettua liinaa, joka jää nihkeäksi.

Mikäli olet Fairya käyttänyt, niin ehkäpä se on liottanut pinnasta jotain tärkeää. Näyttöpinnan toimintahan perustuu sähköön ja sen kulkuun, arvelen minä.

Argonex

Tai sitten siinä näytön pinnalla tai sun käsissä on edelleen fairyä mikä haittaa toimintaa...
Kun kiekuu uljas kukko laella tunkion, niin tietää joka ukko, sään muutos tulos on. Voi tulla poutaa sadetta, voi tulla pakkas sää, voi myöskin käydä niin että entiselleen jää

juusto

Oman laitteen toimivuus oli suoraan kiinni suojasta. Jossain suojassa nimittäin puhelimen 'sensorit' saattaa peittyä tai muuten häiriintyä. Oma suojani, joka lopulta ei tehnyt mitään vikoja oli tuolta (http://www.designskins.fi) kaupasta hommattu puhelimen suoja.