Uutiset:

22.03.2025
FinWX:n ja Ilmatieteen laitoksen välinen säädatan vastaanottopilotti on päättynyt

Säädataa siirtävä datasilta ajettiin alas 22.03.2025 kello 02:00. (22.03.2025, 00:00 UTC).

Ilmatieteen laitoksen terveiset asian tiimoilta voitte lukea täältä.

Main Menu

Ukkosennuste ajalle 01.07.2010 - 06.07.2010

Aloittaja J.Jäntti, keskiviikko, 30.06.2010, 22:08

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 2 Vieraat katselee tätä aihetta.

Sanni

#10
Minen osaa näitä lainauksia  >:( Enivei, trombeissa pummilla matkustamisen suhteen sanon sen verran että jos Lintsin Kiepin höykytyksen jälkeen keksin vahingossa aivan uuden kävelylajin (eikä se suinkaan ollut eteenpäin) taidan jättää trombien uhmaamien suosiolla muille.

"Armonpaloja Eestistä" *repskops*  ;D Toi pitäis oikeesti ottaa omaksi säägenrekseen. Kuvitelkaa kun Mette Mannonen sanoisi iltaisin sadoilletuhansille suomalaisille näin: "Epävakainen sää etelässä jatkuu ja Viron puolelta on tulossa meille matalapaine, jonka yhteydessä saamme mahdollisesti armonpaloja Eestistä".

Meinasin nielaista röökin.

No joo. Mä kuitenkin uskon että tää genre ei pääse meillä ainakaan nyt toteutumaan kun tuo meri lämpenee. Ei siellä muuten tarjennut uida viittätoista minuuttia pidempään vielä keskiviikkona.  ::)