Cumulus on nyt pyörinyt kuukauden läpi vuorokauden, parisen viikkoa omalla läppärillä eikä ongelmia ole esiintynyt. Viime viikko vierähti Naruskan mustikkaisissa maisemissa ja oli hyvä sieltäkin seurata omaa säätilaa. Alan olla jo tyytyväinen Cumulukseen jos tämä meno jatkuu.

Hyvähän se on, että homma pelaa. Ja nythän se on sitten testattu. On yleensä varma tapa saada juttuja jumiin tuollainen lomailu. Varmuudella joku hajoaa heti, kun olet kotoa lähtenyt.
Onkos muuten joku virittänyt Cumulusta WD:n kanssa samaan koneeseen ja samaan sääasemaan? Tuota kun tekisi mieli itsekkin tuossa ajaa, mutta ainakin pari ensimmäistä viritystä meni käsille. VP-puolellehan olisi tuollaiseen softa, mutta siitä ei tuon Oregonilaisen kanssa oikein apua ole.
Ja edittinä linkki siltävaralta, ettei sitä ole vielä täällä ollut:
http://wiki.sandaysoft.com/index.php?title=Main_Page