Huvittavinta on se että ip jota sitä käyttää viittaa nokia.com:iin eli vaikuttaa siltä että jollakin on se työpäätteellä auki eikä ole viittinyt sulkea sitä, tosin kyseinen ip on toistaiseksi blokattu, joten siinäpä ihmettelvät miksei enää toimi 
Avaan tosi kyseisen ip:n pääsyn uudelleen jossain vaiheessa tai jos ottavat yhteyttä 
Kappas kummaa...

Ihan näin OT:na, mutta asiaa hieman liittyen:
Olen työskennellyt Nokialla aikaisemmin ja voin kyllä sanoa siellä kolme kuukautta "ruohonjuuritason tukihenkilönä" työskennelleenä, että hyvästä brandi-imagostaan huolimatta siellä osa (diplomi-)insinööreistä on saanut tutkintonsa joko lahjana pesukoneesta tai vain olemalla koko opiskelunsa ajan täysi k**ipää ja tutkintotodistus on annettu jotta päästäisiin mokomasta eroon. Se saattaisi selittää Nokian puhelinten tason huononemisen viimeisimpien vuosien aikana.
Ilmeisesti nyt on kyseessä joku yllämainituista, joka ei konettaan osaa käyttää (olen niitäkin siellä tavannut - ja syy oli luonnollisesti silloinkin aina (ja ikuisesti9 IBM-vetoisen OSS:n (On-Site Support). Voin melkein vannoa, että ristin piirrän seinälle, jos sieltä yksikään insinöörinplanttu ottaa yhteyttä. Nokian työntekijöistä 99,75% ei ole vähäisintäkään käsitystä siitä, mikä on Nokian eri toimipisteiden julkinen IP-osoite.